Policja podsumowała święta na drogach regionu

Policja podsumowała święta na drogach regionu

Od piątku na drogach Warmii i Mazur doszło do 10 wypadków, w wyniku których 2 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Do najtragiczniejszych zdarzeń podczas weekendu wielkanocnego doszło pod Iławą oraz Lidzbarkiem Warmińskim. Podczas pierwszego zdarzenia zginął 28-letni pasażer opla kierowanego przez pijanego 38-latka. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W drugim wypadku śmierć poniosła 33-letnia pasażerka hondy – matka dwójki dzieci. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 100 kolizji i wyeliminowali z dróg blisko 30 pijanych kierowców. W tym samym okresie ubiegłego roku funkcjonariusze odnotowali większą liczbę wypadków oraz osób rannych. Było także więcej pijanych kierujących.

 

Olsztyn

Funkcjonariusze skontrolowali 323 pojazdy, oraz 9 osób pieszych, które zostały ukarane za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W sumie nałożonych zostało 110 mandatów karnych na użytkowników dróg z czego aż 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 5 mandatów dotyczyło niestosowania pasów oraz fotelików podczas jazdy.
Policjanci nie tyko wystawiali mandaty karne na kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, 76 kierowców zostało pouczonych za mniej rażące wykroczenia. 5 pouczeń dotyczyło nieznacznego przekroczenia prędkości przez kierowców a 3 dotyczyły osób pieszych.
9 kierowców nie zgodziło się z decyzją policjanta podczas kontroli drogowej w związku z czym funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu karnego. Policjanci zatrzymali 22 dowody rejestracyjne od pojazdów, których stan wskazywał na ich niesprawność i realne zagrożenie podczas poruszania się po drogach.
W ciągu długiego weekendu na terenie powiatu olsztyńskiego doszło do 28 kolizji drogowych. Z dróg policjanci wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Iława

Kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków drogowych na skutek czego podczas wymijania innego pojazdu jadącego z przeciwnego kierunku ruchu zjechał na prawe pobocze po czym straci kontrolę nad pojazdem uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu, natomiast kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Iławie. 38 – letni Mirosław P. miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny. 38-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.
Do kolejnego wypadku doszło na trasie Falknowo – Ulnowo. Kierujący bmw na prostym odcinku drogi również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na lewy pas, a następnie na lewe pobocze najeżdżając na przydrożne drzewo. 23 – latek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.
W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali łącznie 86 pojazdów. W wyniku tych działań zatrzymali 5 dowód rejestracyjnych, nałożyli 25 mandatów karnych, zastosowali 8 pouczeń. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości, za co mandatami ukaranych zostało 18 uczestników ruchu drogowego, a za naruszenia przepisów przez pieszych wystawiono 4 mandaty. Podczas tego świątecznego okresu policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących.

Lidzbark Warmiński

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu doszło do kilku drobnych kolizji oraz tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęła 33-letnia pasażerka auta.
Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 12.00 na trasie Miłogórze – Kraszewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący samochodem m-ki Rover z nieustalonych przyczyn wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem marki Honda Civic, którym podróżowała 5-osobowa rodzina. Troje dorosłych i dwójka małoletnich dzieci.
W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 33-letnia pasażerka hondy. Pozostali podróżujący trafili do szpitali w Olsztynie i Bartoszycach. Kierujący ma połamane nogi, żebra oraz obojczyk. Drugi z mężczyzn doznał urazu stóp i ogólnych potłuczeń ciała. Natomiast pokrzywdzone w wypadku dzieci zostały przetransportowane do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała.
Kierujący roverem jechał sam. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego w stanie krytycznym z obrażeniami głowy został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Olsztynie.

Mrągowo

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu mrągowskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 6 kolizji drogowych.
W piątek tuż przed godziną 13.00 na trasie Mrągowo – Piecki kierujący osobowym peugotem zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca wraz z pasażerką trafili do miejscowego szpitala. Teraz miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.
W piątek tuż przed godziną 21.00 na ulicy Okulickiego w Mrągowie kierujący osobową mazdą zderzył się z kierującym fordem i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później ten sam kierowca na tej samej ulicy zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującą golfem. Jak ustalili policjanci, 53-letni kierowca mazdy dokonał nieprawidłowych manewrów ponieważ był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tego dnia stracił prawo jazdy kategorii ABCE. Teraz będzie odpowiadał z kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie dwóch kolizji. Według kodeksu karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.
Taka sama kara grozi 36-letniemu mężczyźnie. On również zdecydował się wsiąść za kółko mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Mrągowscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na krajowej 16 w miejscowości Probark, około godziny 17.00 w sobotę. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca vw polo miał ponad 3,5 promila alkoholu. Mało tego mężczyzna prowadził mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/8861,Region-Weekend-wielkanocny-na-drogach-Warmii-i-Mazur-wstepne-podsumowanie.html

Previous Mężczyźni, którzy napadli na sanitariuszy usłyszeli zarzuty
Next W Olsztynie może powstać pierwsza w kraju klinika wybudzeń dla dorosłych pogrążonych w śpiączce

You might also like

Wiadomości Region

Domowi piwowarzy na Warmii rozpoczęli sezon warzenia piwa

Domowi piwowarzy na Warmii rozpoczęli sezon warzenia piwa. To nawiązanie do wielowiekowej tradycji browarniczej, która obok rolnictwa była silną gałęzią rozwoju gospodarczego w tym regionie. Domowe warzenie piwa stało się

Wiadomości Region

170 tys. zł uzyskano z licytacji przemycanego bursztynu

170 tys. zł uzyskano z licytacji 42,5 kg bursztynu odebranego przemytnikom na polsko-rosyjskiej granicy. Jego cena wywoławcza wynosiła 80 tys. zł. W obwodzie kaliningradzkim są największe na świecie złoża bursztynu

Wiadomości Region

Reszel: 26 – latka sfingowała napad

Reszelscy policjanci zostali powiadomieni o napadzie na 26-letnią pracownicę jednego ze sklepów monopolowych w Reszlu. Napastnik na jednej z ulic miasta miał wyrwać ekspedientce torebkę z utargiem oraz dowodem osobistym