Policja podsumowała święta na drogach regionu

Policja podsumowała święta na drogach regionu

Od piątku na drogach Warmii i Mazur doszło do 10 wypadków, w wyniku których 2 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Do najtragiczniejszych zdarzeń podczas weekendu wielkanocnego doszło pod Iławą oraz Lidzbarkiem Warmińskim. Podczas pierwszego zdarzenia zginął 28-letni pasażer opla kierowanego przez pijanego 38-latka. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W drugim wypadku śmierć poniosła 33-letnia pasażerka hondy – matka dwójki dzieci. W tym czasie policjanci odnotowali ponad 100 kolizji i wyeliminowali z dróg blisko 30 pijanych kierowców. W tym samym okresie ubiegłego roku funkcjonariusze odnotowali większą liczbę wypadków oraz osób rannych. Było także więcej pijanych kierujących.

 

Olsztyn

Funkcjonariusze skontrolowali 323 pojazdy, oraz 9 osób pieszych, które zostały ukarane za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W sumie nałożonych zostało 110 mandatów karnych na użytkowników dróg z czego aż 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 5 mandatów dotyczyło niestosowania pasów oraz fotelików podczas jazdy.
Policjanci nie tyko wystawiali mandaty karne na kierowców niestosujących się do przepisów ruchu drogowego, 76 kierowców zostało pouczonych za mniej rażące wykroczenia. 5 pouczeń dotyczyło nieznacznego przekroczenia prędkości przez kierowców a 3 dotyczyły osób pieszych.
9 kierowców nie zgodziło się z decyzją policjanta podczas kontroli drogowej w związku z czym funkcjonariusze sporządzili wnioski o ukaranie do sądu karnego. Policjanci zatrzymali 22 dowody rejestracyjne od pojazdów, których stan wskazywał na ich niesprawność i realne zagrożenie podczas poruszania się po drogach.
W ciągu długiego weekendu na terenie powiatu olsztyńskiego doszło do 28 kolizji drogowych. Z dróg policjanci wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Iława

Kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków drogowych na skutek czego podczas wymijania innego pojazdu jadącego z przeciwnego kierunku ruchu zjechał na prawe pobocze po czym straci kontrolę nad pojazdem uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer samochodu, natomiast kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Iławie. 38 – letni Mirosław P. miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek policjantów i prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny. 38-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.
Do kolejnego wypadku doszło na trasie Falknowo – Ulnowo. Kierujący bmw na prostym odcinku drogi również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na lewy pas, a następnie na lewe pobocze najeżdżając na przydrożne drzewo. 23 – latek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.
W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali łącznie 86 pojazdów. W wyniku tych działań zatrzymali 5 dowód rejestracyjnych, nałożyli 25 mandatów karnych, zastosowali 8 pouczeń. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości, za co mandatami ukaranych zostało 18 uczestników ruchu drogowego, a za naruszenia przepisów przez pieszych wystawiono 4 mandaty. Podczas tego świątecznego okresu policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących.

Lidzbark Warmiński

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu doszło do kilku drobnych kolizji oraz tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęła 33-letnia pasażerka auta.
Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 12.00 na trasie Miłogórze – Kraszewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia kierujący samochodem m-ki Rover z nieustalonych przyczyn wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem marki Honda Civic, którym podróżowała 5-osobowa rodzina. Troje dorosłych i dwójka małoletnich dzieci.
W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 33-letnia pasażerka hondy. Pozostali podróżujący trafili do szpitali w Olsztynie i Bartoszycach. Kierujący ma połamane nogi, żebra oraz obojczyk. Drugi z mężczyzn doznał urazu stóp i ogólnych potłuczeń ciała. Natomiast pokrzywdzone w wypadku dzieci zostały przetransportowane do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała.
Kierujący roverem jechał sam. Mieszkaniec powiatu bartoszyckiego w stanie krytycznym z obrażeniami głowy został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Olsztynie.

Mrągowo

Od piątku do poniedziałku na terenie powiatu mrągowskiego doszło do 1 wypadku drogowego i 6 kolizji drogowych.
W piątek tuż przed godziną 13.00 na trasie Mrągowo – Piecki kierujący osobowym peugotem zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Olsztynie. Kierowca wraz z pasażerką trafili do miejscowego szpitala. Teraz miejscowi policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.
W piątek tuż przed godziną 21.00 na ulicy Okulickiego w Mrągowie kierujący osobową mazdą zderzył się z kierującym fordem i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później ten sam kierowca na tej samej ulicy zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującą golfem. Jak ustalili policjanci, 53-letni kierowca mazdy dokonał nieprawidłowych manewrów ponieważ był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tego dnia stracił prawo jazdy kategorii ABCE. Teraz będzie odpowiadał z kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie dwóch kolizji. Według kodeksu karnego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.
Taka sama kara grozi 36-letniemu mężczyźnie. On również zdecydował się wsiąść za kółko mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Mrągowscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na krajowej 16 w miejscowości Probark, około godziny 17.00 w sobotę. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca vw polo miał ponad 3,5 promila alkoholu. Mało tego mężczyzna prowadził mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/8861,Region-Weekend-wielkanocny-na-drogach-Warmii-i-Mazur-wstepne-podsumowanie.html

Previous Mężczyźni, którzy napadli na sanitariuszy usłyszeli zarzuty
Next W Olsztynie może powstać pierwsza w kraju klinika wybudzeń dla dorosłych pogrążonych w śpiączce

You might also like

Wiadomości Region

Saudyjczyk Mustafa al-Hawsawi nie otrzymał statusu pokrzywdzonego

Sąd Rejonowy w Szczytnie uznał, że nie ma dowodów świadczących o tym, że Saudyjczyk Mustafa al-Hawsawi był więziony w tajnych bazach CIA w Polsce i utrzymał w mocy decyzję prokuratury

Wiadomości Region

Ofiara mrozów w Ełku

W Ełku z wychłodzenia zmarł 37-letni mężczyzna. Bezdomny mężczyzna od kilku dni przybywał w altance na terenie ogródków działkowych. To właściciel altanki poinformował policję, że 37-latek prawdopodobnie nie żyje. Mężczyzna

Wiadomości Region

Działdowo: Znamy przyczynę śmierci 17-latka

 Jest nowa opinia biegłych w sprawie śmierci chłopaka ze wsi Jeglia niedaleko Działdowa. Przyczyną śmierci 17-latka były kłute rany klatki piersiowej i krwotok. Policja znalazła martwego nastolatka i jego bliźniaka