Policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzany o zabójstwo.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku publikują wizerunek mężczyzny, który podejrzany jest o zabójstwo swojej byłej żony. Z materiałów śledztwa wynika, że 17 czerwca 62-letni Eugeniusz Dekar siekierą dokonał zabójstwa 56-letniej kobiety. Organy ścigania proszą o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, wobec którego Sąd Rejonowy w Giżycku wydał list gończy. Osobom, które posiadają informację o miejscu pobytu poszukiwanego policja gwarantuje anonimowość.
Do zabójstwa doszło 17 czerwca w jednym z mieszkań w gminie Giżycko. Funkcjonariusze około godziny 4.00 otrzymali informację o śmierci 56-latki. Policjanci będący na miejscu w mieszkaniu zastali leżącą na łóżku kobietę. Na jej głowie widoczne były obrażenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kobieta została uderzona siekierą w głowę.
Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnieniem okoliczności zbrodni przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz rodzinę, zabezpieczyli ślady w tym siekierę, która mogła posłużyć do popełnienia przestępstwa. Rozpoczęto działania, aby odnaleźć byłego męża kobiety jako podejrzanego o to przestępstwo. Do poszukiwań użyto psów tropiących, ze strażnikami leśnymi sprawdzono okoliczne lasy, budynki, działki. Ponadto policjanci sprawdzali pustostany, torowiska na terenach okolicznych wiosek. Sprawdzono i przesłuchano osoby, z którymi podejrzany kontaktował się, bądź u których przebywał przed zdarzeniem. Funkcjonariusze przy użyciu kamer termowizyjnych sprawdzali tereny leśne, łąki. Do działań włączono również inne służby. Wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie przy użyciu pojazdu wyposażonego w kamerę termowizyjną sprawdzano okoliczne tereny. Policjanci sprawdzali każdą informacje i miejsca wskazane przez świadków.
Sąd Rejonowy w Giżycku wydał za Eugeniuszem Dekarem list gończy.
Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na portrecie, widziały go, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny proszone są o kontakt pod nr telefonu 87 4299230, 874299232 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr telefonu 997.Osobom, które posiadają informację o miejscu pobytu poszukiwanego policja gwarantuje anonimowość.
You might also like
Były wójt Gietrzwałdu skazany za podrabianie podpisów na dokumentach
Były wójt Gietrzwałdu Marcin Sieczkowski skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Przez 3 lata nie może też pracować na stanowiskach urzędniczych w administracji rządowej i samorządowej. Olsztyński
Iława: Trwa śledztwo w sprawie śmierci 35 – latki i dwóch noworodków
Prokuratura w Iławie prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia dzieciobójstwa. Wszczęto je po informacji z miejscowego szpitala, do którego w czwartek przywieziono 35-letnią kobietę z silnym krwotokiem z dróg rodnych. Pacjentka
14 – latek wiózł 6 – letniego brata i pijanego ojca
Policja z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymała do kontroli samochód, który prowadził 14-latek. W środku był pijany ojciec oraz 6-latek. Do zdarzenia w sobotę przed godziną 22. Na jednej z lokalnych dróg