Prezydent Wiktor Janukowycz ogłosił, że na Ukrainie odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie
Prezydent Wiktor Janukowycz ogłosił, że na Ukrainie odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie. Szef państwa poinformował też, że rozpoczyna proces tworzenia rządu jedności narodowej, oraz inicjuje powrót do konstytucji z 2004 roku, która ogranicza uprawnienia prezydenta.
Całą noc w Kijowie trwały rozmowy szefów dyplomacji Polski i Niemiec z Wiktorem Janukowyczem, które miały służyć wypracowaniu porozumienia do zażegnania kryzysu na Ukrainie. Po kilkugodzinnej przerwie ministrowie w piątek w południe ponownie spotkali się z Wiktorem Janukowyczem, który w oświadczeniu na stronie internetowej poinformował, że w jego kraju odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie. Prezydent zapowiedział, że kraj powróci do konstytucji z 2004 roku, która ogranicza władzę prezydenta, a on sam rozpocznie od razu prace nad powołaniem rządu jedności narodowej.
Źródło: http://www.tvn24.pl/janukowycz-oglasza-beda-przyspieszone-wybory-zmiana-konstytucji-i-nowy-rzad,400578,s.html
You might also like
Na miejscu pożaru w Jankowie Przygodzkim pracują prokuratorzy i biegły
Ofiary śmiertelne pożaru w Jankowie Przygodzkim to pracownicy firmy prowadzącej prace ziemne przy wykopie. Są to mężczyźni w wieku 35 i 39 lat. Na miejscu zdarzenia pracuje dziewięciu prokuratorów. Prace
Donald Tusk ponownie przewodniczącym Rady Europejskiej
Przywódcy państw UE ponownie wybrali w czwartek Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Postanowili o tym liderzy UE na szczycie w Brukseli. Na byłego polskiego premiera głosowało 27 unijnych przywódców.
Na jeziorze Wałpusz znaleziono łódź ze zmarłym mężczyzną
Na jeziorze Wałpusz w powiecie szczycieńskim znaleziono w trzcinach dryfującą łódź, w której był zmarły mężczyzna – poinformowała straż pożarna w Olsztynie. Dyżurny straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że w