Przedawnienie roszczeń pracowniczych
Roszczenia pracownicze co do zasady przedawniają się w terminie 3 lat od dnia, w którym świadczenie pracownicze winno być spełnione. Dniem spełnienia świadczenia jest natomiast termin, w którym wynagrodzenie powinno być wypłacone. Termin ten zazwyczaj określony jest w umowie o pracę lub innych regulacjach wewnętrznych pracodawcy np. regulaminie pracy. Jeżeli termin świadczenia pracowniczego nie został wyraźnie określony – okres 3 letni powinniśmy liczyć od momentu kiedy dłużnik został wezwany do jego spełnienia.
Przy umowie – zleceniu termin przedawnienia wynosi 2 lata i termin ten liczy się od momentu, w którym roszczenie o wynagrodzenie to stało się należne na warunkach określonych w umowie.
czytaj więcej na www.prawospolekhandlowych.pl
You might also like
Zmiany w umowach zlecenia i o świadczenie usług po styczniu 2017r.
Wraz z nowelizacją ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, która wchodzi w życie dnia 01 stycznia 2017 r. ustawodawca wprowadził nowe regulacje dotyczące sposobów obliczania i wypłaty wynagrodzeń wynikających z
PRECEDENSOWY WYROK SĄDU NAJWYŻSZEGO W PRZEDMIOCIE ZWROTU DOTACJI UNIJNEJ
W październiku 2015 roku Sąd Najwyższy (sygn. akt. I CSK 878/14) wydał precedensowy wyrok określającym zasady zwrotu dotacji unijnej przez przedsiębiorcę w razie niewykonania części zadań przewidzianych umową o wsparcie.
Ostróda: Pożar hali o powierzchni 300 metrów kwadratowych
Pożar hali o powierzchni 300 metrów kwadratowych przy ulicy Gizewiusza na obrzeżach Ostródy wybuchł nad ranem. Prawdopodobnie zapaliło się ocieplenie dachu i ogień przeniósł się na cały budynek. Ogień zniszczył