Ratusz przedstawił plany dotyczące zmian w olsztyńskiej oświacie
Coraz mniej niewiadomych, dotyczących systemu olsztyńskiej oświaty. Po podpisaniu przez prezydenta RP ustawy dotyczącej reformy Ratusz przedstawił zaplanowane rozwiązania.
Przyjęta i podpisana ustawa oznacza, że od września przestają istnieć gimnazja. To oznacza w przypadku części placówek znaczne zmiany. To jednocześnie ogromne wyzwanie dla samorządu.
Spośród 12 gimnazjów, jakie teraz prowadzi gmina, cztery zostaną włączone do liceów, a sześć placówek wchłoną podstawówki. Dwie kolejne szkoły gimnazjalne zostaną przekształcone w podstawowe.
Cztery gimnazja zostaną włączone do liceów ogólnokształcących: G2 do II LO na ul. Małłków, G4 do IV LO na al. Piłsudskiego 56, G8 do VIII LO na Turoskiego 3 oraz G24 do V LO na ul. Krasickiego 2.
Sześć gimnazjów włączonych zostanie do szkół podstawowych: G7 z ul. Żołnierskiej 39 do SP2 na ul. Kościuszki 70 (będzie to szkoła w dwóch obiektach), G9 z ul. Wańkowicza 1 do SP25, G10 na ul. Gietkowskiej 12 do SP23, G13 z ul. Jeziołowicza 2 do SP33 na ul. Stramkowskiej (szkoła w dwóch budynkach), G14 z ul. Żytniej do SP18 a G15 z ul. Bałtyckiej do SP19. Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego zostanie z koli połączone ze Szkołą Podstawową nr 23 Mistrzostwa Sportowego.
Powstaną też dwie nowe placówki. Gimnazjum nr 5 przy ul. Konopnickiej przekształci się w Szkołę Podstawową nr 14, a Gimnazjum nr 12 przy al. Sybiraków w Szkołę Podstawową nr 5.
Ponadto na terenie Olsztyna funkcjonować będzie 5 szkół podstawowych i 5 gimnazjów specjalnych w strukturach SOSW i Zespołach. Tam szkoły sześcioletnie staną się szkołami ośmioletnimi, do których włączone zostaną gimnazja funkcjonujące w tych ośrodkach. Gimnazjum dla dorosłych w ZSO-1 zostanie wygaszone. Nastąpi likwidacja placówki lub zostanie utworzona szkoła podstawowa dla dorosłych z klasami VII i VIII. Natomiast Gimnazjum nr 16 Specjalne zostanie włączone do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 16 w Olsztyńskim Centrum Pomocy Rodzinie.
Radni zajmą się zaproponowanymi rozwiązaniami podczas sesji 22 lutego. Później swoją opinię na temat olsztyńskiego projektu wyda kurator oświaty. Wówczas samorządowcy będą mieć czas do 31 marca na ostateczne przyjęcie nowego kształtu systemu oświaty w naszym mieście.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/jakie-szkoly-od-wrzesnia-prezentacja.html
http://olsztyn.onet.pl/olsztyn-wladze-miasta-przedstawily-plan-reorganizacji-szkol/6k5m3t
You might also like
9 lipca rusza Slow Life Music Festival
9 lipca rusza Slow Life Music Festival – nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury. To dwudniowe spotkanie z muzyką singer-songwriterską oraz pakietem wartości kojarzonych z takimi trendami, jak „citta slow” czy
Olsztyński sztab WOŚP czeka na wolontariuszy
13 stycznia Olsztyn po raz kolejny wypełnią czerwone serduszka. Na ulice miasta wyjdzie 450 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na wyposażenie dziecięcych szpitali. Olsztyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został
Ogłoszono projekty budżetu obywatelskiego Olsztyna
Od 12 do 27 września potrwa głosowanie na wnioskami zgłoszonymi przez mieszkańców Olsztyna w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Oficjalną listę projektów, na które będzie można oddać głos, ogłosił w piątek