Stan powietrza w regionie pogarsza się
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał komunikat w sprawie jakości powietrza w stolicy regionu. Eksperci radzą, by dzieci i seniorzy ograniczyli wyjścia z domów. Nad regionem gorszy stan powietrza utrzyma się do połowy tygodnia.
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie poinformował o podwyższonych stężeniach pyłu zawieszonego PM10 i PM2.5 w województwie warmińsko-mazurskim. Wskazane jest tym samym ograniczenie czasu przebywania poza budynkami do niezbędnego minimum. Apel dotyczy w szczególności osób starszych oraz dzieci i młodzieży. Olsztyński WIOŚ prognozuje występowanie sytuacji podwyższonych stężeń pyłu do środy włącznie.
http://olsztyn.onet.pl/olsztyn-pogorszyl-sie-stan-powietrza-wios-ostrzega/9g77wgw
You might also like
Sąd w Olsztynie nakazał śledztwo w sprawie umorzenia postępowania wobec komornika Sebastiana Sz.
Sąd w Olsztynie nakazał prokuraturze przeprowadzić śledztwo w sprawie umorzenia postępowania prowadzonego przez prokuratora z Nidzicy Dariusza P. Prokurator prowadził postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień przez komornika Sebastiana K. Sąd w
Dwie osoby zginęły w wypadku samolotu koło miejscowości Kikity
Dwie osoby nie żyją po wypadku ultralekkiego samolotu w pobliżu miejscowości Kikity nad Jeziorem Luterskim. Do wypadku doszło ok. godz. 21.30 w sobotę, po 23.00 odnaleziono w lesie wrak maszyny.
Prokuratura w Braniewie wydała akt oskarżenia w sprawie szczególnego okrucieństwa wobec zwierząt z gospodarstwa w Cielętniku
O znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kilkudziesięcioma zwierzętami hodowlanymi oskarżyła braniewska prokuratura właściciela i pracownika gospodarstwa w Cielętniku. Zawiadomienie o przestępstwie złożyło stowarzyszenie Animals. Do sądu w Braniewie skierowano