Rozpocząl się proces szefa skimmerów
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie stanął Vladislaw G. pseudonim “Bułgar”. Według prokuratury, mężczyzna miał być szefem bandy skimmerów, która działała na Warmii i Mazurach. Dzięki kopiowaniu danych z kart bankomatowych złodzieje mieli wypłacać pieniądze z kont właścicieli.
Mężczyzna jest oskarżony o kradzież danych z kart bankomatowych i wypłacanie z nich pieniędzy. Vladislaw G. jest oskarżony o dwukrotne popełnienie tego przestępstwa w Olsztynie i Elblągu. Miało do tego dojść w ubiegłym roku. “Bułgarowi” grozi do 25 lat więzienia.
Skimming bankomatowy polega na tym, że przestępcy instalują na bankomatach lub w ich wnętrzu specjalne urządzenia, które służą do pozyskiwania danych z paska magnetycznego lub chipa oraz PIN-u. Zarejestrowane w ten sposób informacje są najczęściej transmitowane drogą radiową i służą do produkcji fałszywych kart, za pomocą których możliwe jest pobieranie gotówki z kont klientów banków za pośrednictwem bankomatów.
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/ruszyl-proces-szefa-skimmerow-ktorzy-kradli-pieniadze-w-kart/8p91j
You might also like
Radni Olsztyna obradowali po raz pierwszy w nowym roku
Wszczęcie nowych planów zagospodarowania przestrzennego, podniesienie kapitału zakładowego spółki Stomil i zaskarżenie rozstrzygnięcie nadzorczego wojewody – to najgorętsze tematy pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta Olsztyna. Sesja rozpoczęła się
Zmiana organizacji ruchu na rondzie Bema
Wykonawca prac związanych z budową wjazdu w ul. Kopernika zapowiada wprowadzenie tymczasowego rozwiązania, które zacznie obowiązywać w środę o 9:00. Celem wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu jest zapewnienie maksymalnej płynności ruchu
W Olsztynie może powstać pierwsza w kraju klinika wybudzeń dla dorosłych pogrążonych w śpiączce
W Olsztynie może powstać pierwsza w kraju klinika wybudzeń dla dorosłych pogrążonych w śpiączce. Budowa kliniki ma wpisać się w koncepcję Olsztyna jako miasta sanatoryjnego. Koszt budowy Centrum Medycznego i

