Saudyjczyk Mustafa al-Hawsawi nie otrzymał statusu pokrzywdzonego

Saudyjczyk Mustafa al-Hawsawi nie otrzymał statusu pokrzywdzonego

Sąd Rejonowy w Szczytnie uznał, że nie ma dowodów świadczących o tym, że Saudyjczyk Mustafa al-Hawsawi był więziony w tajnych bazach CIA w Polsce i utrzymał w mocy decyzję prokuratury odmawiającej mu statusu pokrzywdzonego.

Sąd w Szczytnie wydał postanowienie, w którym utrzymał w mocy decyzję krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej, która odmówiła Saudyjczykowi Mustafie al-Hawsawiemu statusu pokrzywdzonego w śledztwie dotyczącym tajnych więzień CIA w Polsce. Sędzia Jan Steraniec podkreślał, że według prokuratury brak jest danych potwierdzających fakt takiego uwięzienia. Wcześniej prokuratura podawała, że nie ma dowodów, iż al-Hawsawi był więziony na ternie Polski, są natomiast dowody, że był więziony na Litwie.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/sad-mustafie-al-hawsawiemu-nie-nalezy-sie-status-pokrzywdzonego/xhhve6

Previous Europejska Noc Naukowców już w najbliższy piątek
Next Ostróda: Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 23 - latka

You might also like

Wiadomości Region

Rozpoczyna się policyjna akcja “Bezpieczny weekend na drodze”

Przed nami kolejny w tym miesiącu wydłużony weekend związany z obchodami święta Bożego Ciała. Podczas kilku wolnych dni wiele osób odpoczywa od codziennych obowiązków. Dla policjantów to czas wzmożonej pracy.

Wiadomości Region

Radny sejmiku województwa prawomocnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

Przewodniczący warmińsko-mazurskiej Solidarności i radny sejmiku województwa został prawomocnie skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Józef D. został zatrzymany przez policję w okolicach Ostródy w listopadzie ubiegłego roku, badanie alkomatem

Wiadomości Region

Szczytno: 32 – letnia farmaceutka podrabiała recepty

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 32-letnią mieszkankę miasta, zatrudnioną w jednej z aptek. Kobieta podrabiała recepty na deficytowe leki i realizowała je w miejscu pracy. Farmaceutce udało się wprowadzić do obiegu