Pracowite początki policyjnego “Majowego weekendu”

Pracowite początki policyjnego “Majowego weekendu”

Początek długiego majowego weekendu przyniósł wiele pracy policjantom na drogach regionu. W piątek policjanci drogówki rozpoczęli działania „Majowy weekend”. W ich trakcie funkcjonariusze będą kontrolować m.in. prędkość i trzeźwość kierujących na drogach regionu.

Od piątkowego popołudnia do niedzielnego poranka warmińsko-mazurscy policjanci zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących. Niestety nie obyło się w tym czasie bez poważnych zdarzeń drogowych – doszło do 8 wypadków, w których 7 osób odniosło obrażenia.

Bartoszyce: Zatrzymane uprawnienia i niebezpieczny poślizg w piątkowe popołudnie

Już na początku majowego długiego weekendu, w piątkowe popołudnie (28.04.2017), 26-letni mieszkaniec gminy Bartoszyce stracił uprawnienia do kierownia pojazdami. Mężczyzna o godz. 16:00 został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy drogówki w miejscowości Bezledy. Jej powodem była prędkość, z którą poruszało się auto kierowane przez 26-latka. Jadąc przez obszar zabudowany osiągnął 115 km/h, co oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł., a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Najbardziej dolegliwą konsekwencją była jednak utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dwie godziny później dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Zięby – Pluty w gminie Górowo Iławeckie. Policjanci po przyjeździe na miejsce wspólnie ze strażakami OSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej kierujący daewoo 61-letni mieszkaniec powiatu Węgorzewskiego, jadąc z miejscowości Pluty w kierunku miejscowości Zięby, na łuku drogi z nieznanych na tę chwilę przyczyn stracił panowanie nad samochodem i wpadł w poślizg. To spowodowało, że zjechał na lewy pas drogi i uderzył w jadącą z przeciwka skodę. Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie droga jest stosunkowo wąska. Kierujący skodą mężczyzna sam opuścił pojazd, a następnie wspólnie ze strażakami pomógł wydostać się z samochodu 61-latkowi. W wyniku zdarzenia mieszkaniec powiatu Węgorzewskiego doznał obrażeń ciała i został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone, a policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Giżycko: Potracenie na przejściu dla pieszych i zatrzymane uprawnienia

Jeden z mieszkańców Giżycka również nie najlepiej zaczął „majówkę”. Został potrącony na przejściu dla pieszych w centrum miasta. Zdarzenie miało miejsce w piątek kilka minut po godz. 20:00 na ulicy Olsztyńskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem galaxy zjeżdżając z ronda w ulice Olsztyńską, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez przejście dla pieszych. Po przybyciu Pogotowia Ratunkowego na miejsce zdarzenia, okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało i mógł wrócić do domu. Kierujący tłumaczył, że nie zauważył pieszego. Na szczęście prowadził swoje auto z prędkością, która nie spowodowała poważnych obrażeń u potrąconego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Z rozsądną prędkością w obszarze zabudowanym na pewno nie poruszali się kierujący, którym funkcjonariusze z giżyckiej drogówki zatrzymali w sobotę uprawnienia. Pierwszy kierowca został zatrzymany kilka minut przed godz. 19:00. To 41-letni mieszkaniec Kruklanek, który pędził oplem mokka z prędkością 105 km/h, przekraczając dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Drugi kierujący – 40-letni giżycczanin – został zatrzymany do kontroli pół godziny później, po tym jak w Giżycku na ulicy Obwodowej prowadził swoje BMW z prędkością 135 km/h. Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 400 i 500 złotych oraz otrzymali po 10 pkt. Karnych.

Ełk: Wypadek z udziałem motocykla i osobówki

Do groźnego zdarzenia drogowego w piątkowe popołudnie doszło także na ełckiej obwodnicy. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego motocyklista przewrócił się na jezdnię. 27-latek w poważnym stanie został przetransportowany do szpitala. Kierująca oplem w chwili zdarzenia była trzeźwa i nie odniosła obrażeń. Zdarzenie spowodowało w tym miejscu utrudnienia dla kierowców Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo okoliczności tego zdarzenia.
Nidzica: Pijany motorowerzysta wjechał w auto

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna grozi 22-latkowi za jazdę motorowerem pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Do zdarzenia doszło wczoraj (29.04.2017) kilka minut po godz. 16:00 na ul. 1-go Maja w Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa osobom znajdującym się na nim. Jadący tuż za oplem motorowerzysta nie zdążył wyhamować i uderzył w tył tego pojazdu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości jego uczestników. Okazało się, że 22-letni kierowca motoroweru jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Poszkodowany kierowca jednośladu z urazem obojczyka i nogi został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Mieszkaniec gminy Nidzica będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara pieniężna.
Lidzbark Warmiński: Z promilami, z pijanym synem i bez uprawnień

Także w sobotę (29.04.17) po godz. 20:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został telefonicznie poinformowany, ze na ulicy 1 Maja w Ornecie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze do kolizji doszło podczas manewru wyprzedzania volkswagena golfa. Pojazd ten raptownie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się bokiem z pojazdem marki Opel Corsa. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń, uszkodzeniu uległy oba pojazdy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i wtedy okazało się, że kierujący volkswagenem ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania w systemach funkcjonariusze ustalili, że 50-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Badaniu został również poddany 17-letni pasażer volkswagena. Badanie potwierdziło, że nieletni syn kierującego także ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu za popełnione przestępstwo grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Orneta odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę bez uprawnień. Odpowiedzialności nie uniknie też 17-letni pasażer auta. O jego zachowaniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci będą też ustalać w jakich okolicznościach nieletni spożywał alkohol i kto mu go udzielił.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/32350,Region-Poczatek-dlugiego-weekendu-majowego-na-drogach-regionu.html

Previous Majówka w mieście nie musi być nudna
Next Trwają poszukiwania mężczyzny na jeziorze Druglin

You might also like

Wiadomości Region

Ostróda: Zatrzymano mężczyzn, którzy brutalnie pobili 28 – letniego mężczyznę

Kara nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić kilku mężczyznom, którzy brutalnie pobili mieszkańca jednej z podostródzkich wsi. Sprawcy bili i kopali pokrzywdzonego, przywiązali go do samochodu liną i ciągnęli 

Wiadomości Region

Ponad pół miliona złotych wyda powiat olsztyński na remonty kilku lokalnych dróg.

Ponad pół miliona złotych wyda powiat olsztyński na remonty kilku lokalnych dróg. Pieniądze te uzyskano dzięki temu, że inne inwestycje przeprowadzono taniej niż zakładano. Prace zaplanowano na październik. Nowa nawierzchnia

Wiadomości Region

Kętrzyn: Trzy osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego

Kętrzyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Kętrzyn. W pożarze zginęły trzy osoby, dwie