Majówka w mieście nie musi być nudna

Majówka w mieście nie musi być nudna

Osoby spędzające majówkę w Olsztynie z pewnością nie będą narzekać na nudę. Oto propozycje na spędzenie wolnych dni.

30 kwietnia (niedziela) – 1 maja (poniedziałek)

Majówka nad Ukielem

Każdego dnia od 11:00 na terenie CRS Ukiel czekać będzie szereg atrakcji sportowych. Wśród nich m.in. rozgrywki piłki nożnej i koszykowej, mini tenis, gimnastyka artystyczna szkółka deskorolki, zajęcia jogi i zumby, dwudniowy turniej piłki siatkowej. Poza zajęciami ruchowymi będą również propozycje dla spacerowiczów. W programie koncert bluesowy i szantowy, animacje dla dzieci, fotobudka, pokaz smoczych łodzi, stoisko biblioteki miejskiej, konkursy organizowane na scenie głównej. W trakcie wydarzenia odbędzie się kiermasz żywności i rzemiosła regionalnego. Szczegółowy harmonogram tutaj.

2 maja (wtorek)

Miejskie Obchody Dnia Flagi

Plac przed ratuszem godz. 12:00

Uroczystości rozpoczną się w samo południe. Na pl. Jana Pawła II zajmą miejsce poczty flagowe i sztandarowe Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej. Nie zabraknie olsztyńskich szkół i harcerzy. Po uroczystym wciągnięciu flagi młodzież z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży zaprezentuje program artystyczny o tematyce patriotycznej. Będzie też tort w narodowych barwach, a uczestnicy otrzymają symboliczne biało-czerwone flagi i kotyliony.

Muzeum Nowoczesności godz. 18:00

Wernisaż wystawy “Pod biało-czerwoną flagą. Żołnierzyki w służbie Rzeczypospolitej”. Wystawa unikatowych, ręcznie wykonanych żołnierzyków z różnych okresów historii Polski i świata będzie połączona z prelekcją Wojciecha Gudaczewskiego na temat historii żołnierzyków począwszy od czasów starożytnych aż do współczesności oraz majową Prezentacją Eksponatu Miesiąca i promocją 10. numeru Biuletynu Muzeum Nowoczesności.

Galeria Rynek MOK godz. 10:00-17:00
MOK proponuje kreatywne i rodzinne spędzanie czasu wolnego przy grach planszowych.

Planetarium godz. 11:00-18:00

Planetarium zaprasza na seanse filmowe: “Ziemia Księżyc i Słońce”, “Kaluoka’hina – zaczarowana rafa”, “Dobór naturalny”, “Kosmiczny ekspres”, “Olsztyn nasze miasto”. Więcej informacji tutaj.

Obserwatorium godz. 9:00-23:00
Obserwatorium proponuje zwiedzanie pracowni oraz pokazy nocnego nieba. Więcej informacji tutaj.

Wodne Centrum Rekreacyjno Sportowe “Aquasfera” godz.10:00

Dzieci, które tego dnia odwiedzą “Aquasferę” otrzymają flagi oraz białe i czerwone balony. Od 10:00 do 14:00 czynne będzie stoisko z atrakcjami dla dzieci zorganizowane przez firmę “Nanny Bell”. Zabawy i animacje dla dzieci związane będą z obchodami Dnia Flagi: malowanie flagi na papierze, malowanie buziek w kolorach patriotycznych, wykonywanie orzełków oraz papierowej mapy Polski.

Miejska Biblioteka Publiczna

Filia nr 9, ul. Żołnierska
Biblioteka zaprasza do zapoznania się z ekspozycją książek dla dzieci i młodzieży związanych z symbolami narodowymi, historią, geografią i zwyczajami, zatytułowaną “Pod skrzydłami orła białego” . Będzie również kącik plastyczny dla dzieci “Barwy polskiej flagi” oraz prezentacja słuchowisk “Legendy polskie”.

Abecadło, al. Piłsudskiego 16
Wszystkim, którzy odwiedzą bibliotekę, udostępniona zostanie gra rodzinna “Flagi świata”. Będzie też kącik plastyczny.

Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9
Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę będzie mogło stworzyć własną flagę i zabrać ją do domu.

3 maja (środa)

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody rocznicowe rozpoczną się o 10:00 mszą św. w intencji Ojczyzny w bazylice św. Jakuba. Główne uroczystości odbędą się o 11:30 na Placu Konsulatu Polskiego przy Kolumnie Orła Białego. W programie m.in. defilada kampanii honorowych. Część artystyczną zaplanowano na godzinę13:30 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Więcej o obchodach tutaj.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny godz. 10:00 – 16:00

Naukowa Majówka. W programie:
– pokazy naukowe – potęga ciśnienia, znikające litery, iluzje optyczne, fluorescencyjny świat ;
– warsztaty poduszkowców – złóż model poduszkowca i dowiedz się co to jest tarcie;
– warsztaty Archimedesa – stwórz nurka kartezjańskiego, dowiedz się jak działa batyskaf i po co rybom pęcherz pławny
– warsztaty fabryka zapachów – stwórz swój niepowtarzalny odświeżacz powietrza

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/weekend-majowy-w-olsztynie.html

Previous Śmiertelny wypadek w okolicach Falknowa
Next Pracowite początki policyjnego "Majowego weekendu"

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Śmierć 22 – latka na przejeździe w Redykajnach

W sobotę późnym wieczorem pociąg osobowy relacji Szczecin-Olsztyn śmiertelnie potrącił 22-latka. W wyniku odniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł. Wypadek wydarzył się na przejeździe kolejowym na olsztyńskim osiedlu Redykajny. Policjanci ustalają

Wiadomości Olsztyn

Zmarł były prezes Radia Olsztyn

Po trzech tygodniach pod respiratorem, w niedzielę przegrał walkę z koronawirusem Tomasz Kuc, były dziennikarz Radia Kielce i były prezes Radia Olsztyn. Miał 58 lat. Tomasz Kuc w ostatnich latach

Wiadomości Olsztyn

W Olsztynie zainaugurowano kampanię “Wolni – Niewolni”

Zebranie pieniędzy na pomoc ofiarom handlu ludźmi w Afryce jest celem kampanii “Wolni – Niewolni”, którą zainaugurowano w piątek w Olsztynie. Aukcje, koncerty i akcje informacyjne będą się odbywać na