Statystyki zachorowań w regionie idą drastycznie w górę
Województwo warmińsko-mazurskie wciąż pozostaje regionem, w którym ofiar koronawirusa jest najmniej. Jednak liczba zachorowań w ostatnich dniach drastycznie wzrosła. W dużej części odpowiadają za to dwa ogniska zakażeń.
Pod względem liczby chorych Warmińsko-Mazurskie jest w kraju przedostatnie: odnotowano tam 1 tys. 526 zakażeń. Lepiej jest tylko w Lubuskiem (969). Warmia i Mazury mają najmniejszą w kraju liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem. Zmarło dotychczas 13 osób. Następne na liście jest Lubuskie z 18 przypadkami śmiertelnymi, a potem Zachodniopomorskie z 31 ofiarami. Dla porównania na Śląsku koronawirus uśmiercił już 543 osoby.
W Warmińsko-Mazurskiem sytuacja jednak ostro pogorszyła się w ostatnich dniach. W piątek dowiedzieliśmy się o 87. nowych zakażeniach w regionie (w tym o 59. w powiecie ostródzkim), w sobotę o 43., w niedzielę o 82. (w tym o 40. w powiecie działdowskim), zaś dziś o 15. Często mieszkańcy województwa zakażali się w pracy i nieświadomie zarażali później koronawirusem domowników. W ostatnich statystykach ujętych jest dużo dzieci.
Wczoraj Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował, że nowe ogniska zakażeń wykryto w fabryce mebli w Bartoszycach oraz w firmie Techmor w Działdowie.
Najwięcej chorych w regionie jest obecnie w powiatach bartoszyckim, działdowskim, iławskim, olsztyńskim, ostródzkim i w Olsztynie.
You might also like
Prokuratura w Słubicach skierowała akt oskarżenia w sprawie ataku na Grzegorza Miecugowa
Słubicka prokuratura rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Oskarowi W., który podczas tegorocznego Przystanku Woodstock zaatakował dziennikarza TVN Grzegorza Miecugowa. Do zajścia doszło podczas programu TVN24 “Szkło kontaktowe”
Tragiczny wypadek w Tyrowie pod Ostródą
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Tyrowo pod Ostródą w Warmińsko-Mazurskiem. Zderzyła się tam ciężarówka z autokarem przewożącym dzieci. Kierowca autokaru i opiekunka dzieci zginęli na miejscu. Kierowca tira był
Elbląg: W bagażniku zatrzymanego do kontroli auta policjanci odkryli ciało kobiety
Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał 24-latka, który kierował osobową toyotą. Policjanci w trakcie kontroli odkryli w samochodzie ciało kobiety. Podjęto reanimację i wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon.

