Suwałki: Damian P. usłyszał zarzut zabójstwa dwumiesięcznego dziecka
Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Damianowi P. za zabójstwa swojego dwumiesięcznego dziecka. Niemowlę było maltretowane przez 25-latka i wskutek licznych obrażeń ciała zmarło w szpitalu.
Dziecko trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami w połowie listopada 2017 roku. Wówczas Prokuratura Rejonowa w Ełku postawiła ojcu dziecka zarzut znęcania nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. 25-latek od razu został aresztowany. Dwa tygodnie później niemowlę zmarło w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
W związku ze śmiercią chłopca śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Po przeprowadzonej sekcji zwłok, prokuratura zdecydowała się postawić ojcu dziecka zarzut zabójstwa. Sekcja zwłok wykazała u chłopca pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu oraz pękniętą piszczel. Niemowlę miało połamanych 10 żeber i stłuczone płuco.
Zdaniem prokuratury oskarżony znęcał się nad dzieckiem prawdopodobnie od 9 października do 15 listopada ubiegłego roku. W tym czasie 25-latek bił dwumiesięcznego syna, szarpał i rzucał nim. Według prokuratury, musiało to trwać dość długo i notorycznie, bo sekcja zwłok wykazała, że niektóre złamane żebra były zrośnięte.
Oskarżony nie przyznał się do zabójstwa. Jak informuje prokuratura, mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Rodzina nie miała “niebieskiej karty”. Oskarżonemu grozi kara 25 lat więzienia lub dożywocie.
Z ustaleń śledczych wynika, że 25-latek 15 listopada opiekował się synem pod nieobecność w domu 18-letniej matki. To on wezwał pogotowie. Dwumiesięczne niemowlę w ciężkimi stanie, z obrażeniami mogącymi wskazywać na pobicie, trafiło najpierw do szpitala w Ełku. Stamtąd zostało przetransportowane śmigłowcem na oddział intensywnej opieki medycznej w Białymstoku, gdzie lekarze walczyli o życie chłopca. To personel ełckiego szpitala zawiadomił policję i poinformował o stanie dziecka.
https://olsztyn.onet.pl/suwalki-akt-oskarzenia-przeciwko-ojcu-za-zabojstwo-niemowlecia-w-elku/29yrcby
You might also like
Ponad 30 turystów spędza weekend na zimowym obozowisku w Puszczy Boreckiej
Ponad 30 turystów zamieszkało w pierwszy weekend lutego w szałasach, namiotach i pod wojskowymi pałatkami w Puszczy Boreckiej na Mazurach. Organizatorzy ekstremalnego biwaku “Biegun Zimna” chcą pokazać uroki zimowego wypoczynku
Bakterie z grupy coli były prawdopodobnie przyczyną zatrucia 70 pacjentów szpitali w Barczewie i Biskupcu
Bakterie z grupy coli były prawdopodobnie przyczyną zatrucia 70 pacjentów szpitali w Barczewie i Biskupcu – poinformował warmińsko-mazurski sanepid. Bakterie z grupy coli były prawdopodobnie przyczyną zatrucia 70 pacjentów szpitali
Spółka Warmia i Mazury otrzymała zgodę na budowę terminalu w Szymanach
Samorządowa spółka Warmia i Mazury uzyskała zezwolenie na budowę terminalu pasażerskiego w Szymanach koło Szczytna. Pozwolenie wydał wojewoda warmińsko-mazurski. Prace budowlane na lotnisku, które ma kosztować 200 mln zł, mają