Uwaga na barszcz Leśniewskiego
W Olsztynie do straży miejskiej coraz częściej dzwonią mieszkańcy, którzy spotykają barszcz Sosnowskiego. Ta niebezpieczna roślina w okresie kwitnienia wygląda jak dwumetrowy, przerośnięty koper.
W każdym takim przypadku strażnicy jadą na miejsce, ustalają rządcę terenu i proszę o usunięcie barszczu. Potem ponowne przeprowadzają kontrole tych miejsc. Olsztyński urząd miasta szuka firmy, która zinwentaryzuje barszcz Sosnowskiego na terenie Olsztyna i podpowie, jak go usunąć. Taki raport miałby powstać do końca roku.
Z danych Urzędu Miasta wynika, że ta niebezpieczna roślina występuje głównie na terenie Pozort, w okolicach ulicy Tuwima. Jej stanowiska znajdowano także przy ulicy Paukszty, Boenigka i Sprzętowej.
Barszcz Sosnowskiego to roślina, która wydziela toksyczny sok. Jego kontakt ze skórą powoduje, że pod wpływem światła słonecznego powstają poważne poparzenia. Największe zagrożenie występuje w okresie kwitnienia rośliny, czyli latem. W ubiegłym roku na Śląsku zmarła 67-letnia kobieta, która miała kontakt z barszczem.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-w-miescie-pojawil-sie-barszcz-sosnowskiego/2n79vr
You might also like
Zidentyfikowano mężczyznę odpowiedzialnego za potrącenie na przejściu dla pieszych
Niedawno olsztyńscy policjanci opublikowali nagranie z kamer monitoringu, na którym widać jak kierowca potrącił kobietę, a następnie odjechał z miejsca nie udzielając jej pomocy. Już następnego dnia w komendzie rozdzwoniły
Szpital dziecięcy otrzymał dofinansowanie na specjalistyczny sprzęt w zakresie białaczki
Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzymał dofinansowanie ponad 600 tys. zł na sprzęt diagnostyczno-leczniczy w zakresie białaczki. Dzięki temu placówka będzie mogła skuteczniej leczyć najmłodszych pacjentów. Za tę kwotę szpital planuje
Kolejni zakażeni koronawirusem wśród uczestników przyjęcia weselnego
U pięciu mieszkańców Olsztyna, którzy uczestniczyli w przyjęciu weselnym, służby sanitarne stwierdziły zakażenie koronawirusem. Wcześniej u dwojga innych uczestników tego samego wesela też stwierdzono zakażenie – podał sanepid. Wojewódzki inspektor

