W Olsztynie powstał jeden z najnowocześniejszych ośrodków medycyny eksperymentalnej
Z udziałem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, wicewojewody Sławomira Sadowskiego, dyrektora generalnego W-M UW Pawła Żukowskiego odbyło się otwarcie Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Centrum, które powstało dzięki dotacji Ministerstwa Zdrowia będzie kształcić studentów medycyny oraz prowadzić badania naukowe m.in. z zakresu: biologii molekularnej, farmakologii, patofizjologii, czy hemofizjologii klinicznej. Będzie również prowadzić badania eksperymentalne z neurologii i neurochirurgii. W budynku zlokalizowane są: Katedra Farmakologii i Toksykologii oraz Katedra Patofizjologii.
Swoją siedzibę ma tu również Zakład Innowacyjnej Neurochirurgii i Neurofizjologii im. Adolfa Becka i Napoleona Cybulskiego należący do Katedry Neurologii i Neurochirurgii. Dodatkowo centrum jest połączone z Laboratorium Badań nad Komórkami Macierzystymi wchodzącym w skład Zakładu Innowacyjnej Neurochirurgii i Neurofizjologii. Nowa placówka jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.
http://www.uw.olsztyn.pl/
You might also like
Zmiany w organizacji ruchu w związku z uroczystościami i imprezami miejskimi
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej, przysięga żołnierzy, charytatywna akcja – tak będzie wyglądać początek września w Olsztynie. W związku z tym nie obejdzie się bez zmian w organizacji ruchu.
1000 drzew dla mieszkańców Olsztyna
1000 sadzonek ufundowanych przez olsztyńską Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych trafi do mieszkańców Olsztyna. Olsztynianie, którzy chcą posadzić na swojej posesji nowe drzewo, mogą odebrać sadzonki np. w Planetarium lub Miejskim
Rodziny wielodzietne mieszkające w Olsztynie zapłacą mniej za odbiór śmieci
Radni Olsztyna zdecydowali, że rodziny wielodzietne zapłacą mniej za odbiór śmieci. Każdy członek takiej rodziny otrzyma od miasta miesięczną dopłatę do opłaty śmieciowej w wysokości 2 zł. W tym roku