Władze Olsztyna wstrzymują likwidację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych

Władze Olsztyna wstrzymują likwidację oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych

Władze Olsztyna wstrzymują likwidację 17 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Oznacza to, że oddziały, które miały działać tylko do 1 września tego roku, będą czynne do 1 września 2019 roku i przyjmą blisko 200 dzieci rocznie.
W związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, która została podpisana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę 8 stycznia, samorząd Olsztyna wstrzymuje się z decyzją o zamiarze likwidacji oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Uchwałę o zamiarze likwidacji oddziałów przedszkolnych przyjęli 21 grudnia ub. roku radni miasta Olsztyna. Zmiana w ustawie zakłada, że obowiązek przekształcenia lub likwidacji oddziałów przedszkolnych zostaje wydłużony do 1 września 2019 roku, a nie – jak określono wcześniej- do 1 września 2016 roku.
W szkołach podstawowych w Olsztynie działa 17 oddziałów przedszkolnych, do których uczęszcza 183 dzieci. We wszystkich miejskich przedszkolach jest ponad 3 tys. miejsc. Do placówek przedszkolnych prywatnych uczęszcza 2,6 tys. dzieci, ale prywatne przedszkola mogą przyjąć dodatkowo 1,5 tysiąca dzieci.
W trwającym 2015/16 roku szkolnym gmina ma obowiązek zapewnić miejsca w przedszkolach dla 4 i 5 latków, w następnym 2016/17 obowiązek przyjęcia do przedszkoli obejmie także dzieci 6-letnie, stąd nie wiadomo, ile miejsc pozostanie dla 3-latków.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/nie-bedzie-likwidacji-przedszkoli/m9kdz9

Previous Olsztyn: Ślady na śniegu doprowadziły policjantów do włamywacza
Next Lotnisko regionalne w Szymanach otrzymało certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Wszystkie rowery miejskie dostępne dla wypożyczających

Wszystkie rowery miejskie w Olsztynie są już dostępne dla wypożyczających. Część z nich została wyposażona w foteliki dla dzieci. ORM liczy obecnie ponad 200 rowerów i składa się z 25

Wiadomości Olsztyn

Marian Bublewicz patronem nowej ulicy

Wicemistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski, olsztyński kierowca rajdowy Marian Bublewicz został patronem fragmentu trasy wiodącej do węzła Wschód w ciągu obwodnicy Olsztyna. Imieniem Bublewicza nazwany został odcinek nowo budowanej trasy,

Wiadomości Olsztyn

58-letni mieszkaniec Olsztyna spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia

58-letni mieszkaniec Olsztyna  Marek Sz spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Kolizję zarejestrowały kamery zintegrowanego systemu sterowania ruchem ITS, dzięki któremu kierowca został zidentyfikowany. Kilkanaście minut od