Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy
Sąd Rejonowy w Olsztynie na wniosek prokuratury zadecydował o aresztowaniu trzech mężczyzn. To mieszkańcy Warmii i Mazur, podejrzanych m.in. udziałem w rozprowadzaniu anabolików na terenie Stanów Zjednoczonych. To kolejna odsłona śledztwa trwającego od 5 lat.
Zatrzymani mieli swój nielegalny proceder prowadzić w latach 2010 – 2012. Polegał on na przyjmowaniu i przekazywaniem środków płatniczych. Pochodziły one z czynności związanych z wprowadzaniem do obrotu poza granicami kraju, głównie w USA, produktów leczniczych. Były to różnego rodzaju środki stymulujące, anaboliczne i dopingujące. Mężczyźni mieli także zajmować się tzw. praniem brudnych pieniędzy poprzez przyjmowanie przesłanych za pośrednictwem przekazów Western Union i Money Gram środków płatniczych. Pochodziły one z korzyści związanych z popełnieniem czynu zabronionego w kwotach od półtora do kilkunastu milionów złotych.
Śledztwo w tej sprawie trwało od 2012 roku. Prokuratura zaznacza, że w jego toku wniesiono już akty oskarżenia przeciwko 70 osobom, które zostały skazane prawomocnymi wyrokami za popełnienie podobnych przestępstw.
http://olsztyn.onet.pl/areszt-dla-czlonkow-grupy-przestepczej/wts2dy4
You might also like
Działdowo: Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 17 – latka
Prokuratura Rejonowa w Działdowie będzie prowadzić śledztwo w sprawie śmierci 17-latka, którego ciało znaleziono w sobotę przy polnej drodze we wsi Jeglia. Jego brat bliźniak w stanie ciężkim przebywa w
45 – latek rzucił siekierą w przejeżdżający samochód
Policjanci z Barczewa zatrzymali 45-latka, który jest podejrzewany o stworzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia czterech osób podróżujących samochodem, a także zniszczenie mienia. Mężczyzna miał rzucić siekierą w przejeżdżający
Samorząd województwa będzie współfinansował program in vitro
Budżet woj. warmińsko-mazurskiego został uchwalony. Samorząd zdecydował, że będzie współfinansować w tym roku w regionie program in vitro. Radni zagwarantowali na ten cel 210 tys. zł. Program samorządu województwa dla