Znamy zwycięzców tegorocznej edycji OBO
Publiczna tężnia solankowa, Centrum Aktywnego Seniora oraz “Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” – m.in. te projekty zostaną zrealizowane w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tegorocznym OBO oddano ponad 41 tys. głosów, z czego ponad 37,6 tys. prawidłowych.
Do tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęły 152 pomysły. Pozytywnie zaopiniowano 111 z nich. Przez dwa tygodnie mieszkańcy Olsztyna wskazywali te, które najbardziej przypadły im do gustu albo te, które uznali za najbardziej potrzebne miastu. Mogli głosować na 82 projekty osiedlowe, które dotyczą mieszkańców tylko danego osiedla oraz na 29 zadania zintegrowane, obejmujące swym zakresem ponadosiedlową tematykę.
Ostatecznie w głosowaniu wybrano do realizacji 23 projekty osiedlowe i cztery zintegrowane. Te pierwsze otrzymały 17 991 głosów, a drugie – 19 673.
Najwięcej głosów w kategorii zintegrowanych zebrał pomysł przybliżenia mieszkańcom Olsztyna sposobu funkcjonowania zawodowego teatru tańca. Projekt “Olsztyński Teatr Tańca. Prolog” poparło ponad 5,2 tys. osób. Jak tłumaczyła na konferencji podsumowujące OBO autorka tego projektu, przedsięwzięcie dotyczy produkcji trzech spektakli kierowanych do różnych grup widzów.
Najbardziej oryginalnym pomysłem w tegorocznym OBO jest ten dotyczący powstania w Olsztynie tężni solankowych, które miałyby stanąć na Nagórkach.
Wśród zadań o charakterze ponadosiedlowym olsztynianie wskazali także Centrum Aktywnego Seniora, które miałoby powstać w otoczeniu basenu przy ul. Głowackiego 27, a także budowę ogrodzenia stadionu rugby z bramą wjazdową oraz przyłącza elektrycznego. Na to drugie zadanie swój głos oddało niemal 3 tys. olsztynian.
Wszystkie propozycje wybrane przez mieszkańców w tegorocznym OBO zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu miasta.
https://olsztyn.onet.pl/wyniki-obo-2018-w-olsztynie-powstanie-teznia-solankowa/gt0z2zt
You might also like
Dawna zajezdnia trolejbusowa zyska nowe życie
Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej miasto zaadoptuje budynek dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały na cele Muzeum Nowoczesności. Ponad 1,5 mln zł dofinansowania otrzymał projekt dotyczący adaptacji budynku przy ul.
W weekend rusza remont ul. Jagiellońskiej
W najbliższy weekend ruszy długo wyczekiwana przebudowa ul. Jagiellońskiej w Olsztynie. Wiązać się to będzie ze zmianą organizacji ruchu w okolicy. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia, które potrwają przynajmniej
Na UWM powstała niezwykła choinka
Pracownicy biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wpadli na kolejny ciekawy pomysł stworzenia choinki świątecznej. Powstała ona ze 1600 wycofanych z obiegu kart katalogowych. Do budowy czterometrowego drzewka użyli także 100