Muzeum Bitwy pod Grunwaldem planuje sezon pełen atrakcji

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem planuje sezon pełen atrakcji

Zimowy turniej rycerski, pokazy tańców średniowiecznych, a nawet biegi narciarskie czy spływy kajakowe, przygotowało w tym roku dla zwiedzających Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Nie zabraknie najpopularniejszej imprezy – inscenizacji bitwy z Krzyżakami z 1410 roku.

Wśród tegorocznych propozycji Muzeum Bitwy pod Grunwaldem są sprawdzone już atrakcje, imprezy, które z dużym powodzeniem odbywają się od kilku lat, ale także nowości, jaką jest np. Grunwaldzka Akademia Miecza.
W lutym Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprasza na czwartą już z kolei zimową rejzę. Jest to jedyny w Polsce turniej rycerski rozgrywany zimą na wolnym powietrzu. Członkowie bractw rycerskich będą rozgrywać potyczki na zamku w Nidzicy oraz na Polach Grunwaldzkich. Muzeum przygotowało w tym czasie także inne atrakcje – pokazy tańca średniowiecznego, a także koncert muzyki z tej epoki. Odbędą się również biegi narciarskie, spływ kajakowy Doliną Wielkiego Strumienia, biathlon łuczniczy czy skiring, to jest jazda narciarza za koniem.
Inauguracja sezonu turystycznego na Polach Grunwaldzkich nastąpi w długi weekend majowy. Z tej okazji muzeum przygotowało Zawody Historycznego Łucznictwa Konnego. Pod Grunwald przyjadą łucznicy z kilku państw. Wśród uczestników będą mistrzowie świata i Europy w tym widowiskowym historycznym sporcie. Zawodnicy będą mogli wykazać się także wszechstronnością w dziesięcioboju łuczniczym.
W połowie lipca Pola Grunwaldzkie ponownie zapełnią dziesiątki tysięcy turystów. Główną atrakcją Dni Grunwaldu będzie inscenizacja bitwy wojsk sprzymierzonych z Zakonem Krzyżackim z 1410 roku. Nie zabraknie w tym czasie widowiskowych turniejów, pojedynków, a także warsztatów średniowiecznych.
W połowie sierpnia z okazji święta Wojska Polskiego już po raz trzeci odbędzie się impreza “Od rycerza do żołnierza” a sezon zakończy duży turniej rycerski “Jesień Średniowiecza”.
Muzeum zaprasza także na cykl turniejów rycerskich pod szyldem Grunwaldzkiej Akademii Miecza, w których początkujący członkowie bractw rycerskich będą mogli doskonalić umiejętności posługiwania się tą bronią.
Pola Grunwaldzkie odwiedza rocznie od 400 tys. do 500 tys. turystów, z czego połowa przyjeżdża w lipcu oglądać inscenizację bitwy z Krzyżakami.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/atrakcje-w-muzeum-bitwy-pod-grunwaldem/ddrdh

Previous Święto Trzech Króli w regionie
Next Rozpoczęło się prawosławne Boże Narodzenie

You might also like

Wiadomości Region

Biegli ponownie badają szczątki wyłowione z jeziora Pluszne 15 lat temu

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poprosiła biegłych medyków sądowych o kolejną opinię związaną ze szczątkami wyłowionymi z jeziora Pluszne przed 15 laty. Opinia, którą teraz uzyskała różni się od tej sporządzonej

Wiadomości Region

Niektóre kąpieliska w regionie zaatakowały sinice

Kilka kąpielisk na Warmii i Mazurach zaatakowały sinice. Zakaz kąpieli wprowadzono  nad olsztyńskim jeziorem Ukiel na plaży miejskiej numer 2 przy ulicy Kapitańskiej i numer 3 na Słonecznej Polanie. Zakaz

Wiadomości Region

Elbląg: Domowa awantura zakończyła się ugodzeniem nożem

Domowa awantura, która rozegrała się w jednym z mieszkań w Elblągu zakończyła się zranieniem nożem 42-letniego mężczyzny. Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję zatrzymali 58-latka – prawdopodobnego sprawcę zdarzenia. Mężczyzna