Pożar olsztyńskiego Banku Żywności

Pożar olsztyńskiego Banku Żywności

Nawet pięć milionów złotych mogą wynieść straty nocnego pożaru Banku Żywności w Olsztynie. Spłonęła część wyremontowanego niedawno budynku, w którym mieściły się m.in. biura i pomieszczenia socjalne.

Pożar pojawił się przed godziną 3:00 nad ranem. Gdy strażacy przybyli na miejsce płonęła środkowa część budynku w kształcie L. To wyremontowana ostatnio część Banku Żywności. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, na miejscu pracowało ponad 60 strażaków.
Bank Żywności w Olsztynie to organizacja pozarządowa założona w 2000 roku. Specjalizuje się w pozyskiwaniu żywności i jej dystrybucji na rzecz potrzebujących mieszkańców Warmii i Mazur. Jej pracownicy ratują żywność przed zmarnowaniem, edukują w zakresie prawidłowego odżywiania i niemarnowania jedzenia.

Żródło: rmf24,pl

Previous Dobre Miasto: 52 - latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa
Next Nurkowie znaleźli niewybuchy podczas sprzątania kanału w Giżycku

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyn poszukuje chętnych do promocji poza granicami kraju

50 tys. zł przeznaczy Olsztyn na promocję poza granicami kraju. Miasto poszukuje chętnych do realizacji działań promocyjnych. Olsztyn to nie tylko piękne krajobrazy, ale również nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-sportowa oraz bogata

Wiadomości Olsztyn

Śmiertelny wypadek na olsztyńskich Dajtkach

Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę na olsztyńskich Dajtkach. Według wstępnych ustaleń starszy mężczyzna wtargnął na tory wprost przed nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu.

Wiadomości Olsztyn

Wydział Humanistyczny UWM w czołówce polskich ośrodków naukowych

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie znalazł się w gronie najlepszych polskich ośrodków humanistyki. Resort nauki przyznał mu kategorię naukową A, co wiąże się także z możliwością otrzymywania wyższych dotacji