Trwają poszukiwania 18 – letniego obywatela Szwecji

Trwają poszukiwania 18 – letniego obywatela Szwecji

Służby ratownicze poszukują w niedzielę na mazurskim jeziorze Dargin 18-letniego obywatela Szkocji, który pływał jachtem z grupą znajomych – podała policja. Według świadków nastolatek zszedł z pokładu do wody z dala od brzegu i prawdopodobnie utonął.

W niedzielę po południu służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na jeziorze Dargin doszło prawdopodobnie do utonięcia młodego mężczyzny.

Ustalono, że jachtem pływała grupa znajomych. Część załogi weszła z pokładu do wody, żeby popływać. Jeden z nich w pewnym momencie zaczął tonąć i zniknął pod wodą. Pozostali próbowali udzielić mu pomocy, ale nie udało się.

Według niej, do zdarzenia doszło z dala od brzegu, a zaginiony to 18-letni obywatel Szkocji.

W akcji ratunkowej prowadzonej na jeziorze Dargin w okolicach Pieczarek uczestniczy łódź ratownicza i karetka wodna Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, dwie jednostki straży pożarnej i policja.

https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/mazury-poszukiwania-na-jeziorze-dargin-zaginal-18-latek-ze-szkocji/168erfy,79cfc278
Previous Rząd zaplanował kolejne zniesienia obostrzeń
Next Na jeziorze Wałpusz znaleziono łódź ze zmarłym mężczyzną

You might also like

Wiadomości Region

Braniewo: 36 – latek utonął podczas kąpieli w rzece

Kryminalni z Braniewa wyjaśniają okoliczności utonięcia 36-letniego mężczyzny. Po sygnale od zaniepokojonego mieszkańca policjanci rozpoczęli poszukiwania, w których uczestniczyli m.in. strażacy i płetwonurkowie. W czwartek około godz. 19:00 zaniepokojony mieszkaniec

Wiadomości Kraj

Badania archeologiczne pod Grunwaldem zakończyły się spektakularnym sukcesem

Dwa świetnie zachowane średniowieczne topory bojowe i kilkadziesiąt innych artefaktów odnaleziono podczas badań archeologicznych na dawnym polu bitwy pod Grunwaldem. W zakończonych w sobotę poszukiwaniach wzięło udział 70 detektorystów. Zdaniem

Wiadomości Kraj

W nocy w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób bezdomnych

W nocy w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób bezdomnych. Poprzednie takie badanie odbyło się dwa lata temu – wykazało ono, że w Polsce było ponad 33,4 tys. osób bezdomnych,