Zamach w Nicei we Francji

Zamach w Nicei we Francji

Zamach w Nicei we Francji. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Promenadzie Anglików, następnie kierowca otworzył ogień. W zamachu zginęły co najmniej 84 osoby, rannych zostało ponad sto kolejnych.

Policja ujawniła już tożsamość zamachowca. Za atak odpowiedzialny jest 31-letni obywatel Francji urodzony w Tunezji, Mohamed Lahouaiej Bouhlel. W godzinach popołudniowych do incydentu doszło również na lotnisku w Nicei, gdzie jeden z terminali został ewakuowany z powodu zagrożenia bombowego.
Prezydent Francji zdecydował o wydłużeniu stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące oraz wprowadzeniu żałoby narodowej w dniach 16-18 lipca. Wyrazy współczucia płyną do Francji z całego świata. Kondolencje złożyli m.in. Andrzej Duda, Angela Merkel i Władimir Putin oraz Barack Obama.
Według “The Guardian” w ataku zginęło dwóch Polaków, polskie MSZ nadal nie potwierdza tych informacji.
Zamachu w Nicei miał miejsce wczoraj późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nicea-zamach-terrostyczny-w-nicei-wiele-ofiar/fr839t

Previous Olsztyn wśród najbogatszych samorządów
Next Ogromne straty po poniedziałkowych nawałnicach

You might also like

Wiadomości Świat

Katastrofa samolotu pasażerskiego nad Egiptem

Samolot pasażerski linii EgyptAir zniknął dziś z radarów tuż po wejściu w przestrzeń powietrzną Egiptu. Władze linii lotniczych potwierdziły katastrofę i rozbicie się maszyny. Airbus A320 leciał z Paryża do

Uncategorized

Samolot linii EgyptAir zniknął z radarów. Na pokładzie 69 osób.

Samolot linii EgyptAir lecący na trasie Paryż Kair zniknął z radarów, po przekroczeniu granic Egiptu. Na pokładzie znajdowało się 69 osób. Przyczyny braku kontaktu nie są jeszcze znane.

Wiadomości Świat

9 osób zostało oskarżonych o ustawianie przteragów w szpitalach

Jest akt oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom, które miały ustawiać przetargi na żywność i usługi dla szpitali w Puławach (woj. lubelskie), Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie,) oraz w Ostrołęce i Pruszkowie (woj. mazowieckie).